A A A

Wzornik kolorów COPIC PLASTIC COLOR CHIPS (71075159)

COPIC Akcesoria » Wzornik kolorów COPIC PLASTIC COLOR CHIPS

Stara cena:2662.00
Cena:1890.00
Dostępność: na zamówienie
masz pytania?

PRODUKT NA ZAMÓWIENIE. TERMIN REALIZACJI: DO 21 DNI.

Te atrakcyjne plastikowe żetony COPIC'a zostały tak zaprojektowane, żeby oferować wszechstronne inspiracje przy projektowaniu produktów z tworzyw sztucznych i nie tylko. Poprzez odpowiednią wielkość umożliwiają Ci intuicyjny, szybki wybór kolorów dla Twojego przyszłego produktu. W porównaniu do płaskich, papierowych wzorników żetony COPIC'a pokazują fakturę powierzchni z tworzywa sztucznego gotowego, realnego produktu już w fazie projektowania. Te atrakcyjnie wyglądające kolorowe i poręczne plastikowe żetony COPIC swoją formą i kolorem zbliżają się blisko wyobrażeniom realnego, wyprodukowanego produktu umożliwiając dodatkowo jednoznaczną i prostą komunikację z producentem!


Zastosowanie:
  - Efektywny i łatwiejszy sposób przetworzenia projektu od idei do realizacji produkcji produktów formowanych przy pomocy wtrysku tworzyw sztucznych. - Proste zobrazowanie i inspiracja koloru, kształtu i faktury oraz refleksów świetlnych występujących w tworzywach sztucznych, ułatwiające projektowanie i wzajemną komunikację projektant-producent. - Kontrola koloru tworzywa sztucznego już podczas szkicowania przy pomocy markerów COPIC. - Sprawdzanie właściwości koloru na obłościach i krzywiznach, szczególnie przy delikatnych kolorach. - Sprawdzanie zakresów i charakteru obszarów światła i cienia na krągłościach i krzywiznach. - Sprawna reżyseria kolorów przy produkcji prototypów. - Łatwiejsza komunikacja pomiędzy projektantem, a producentem, zmniejszająca ryzyko podjęcia nietrafionych decyzji produkcyjnych. - 288 ulubionych kolorów bazujących na wyborze, który jest stosowany przez projektantów i artystów na całym świecie i skonsultowany z producentami z branży tworzyw sztucznych. - Nazwy kolorów i ich numery są zgodne z systemem kolorystycznym COPIC'a.

  Atrakcyjne wzornictwo żetonów:
   Kolorowe żetony COPIC wykonane są z polipropylenu (PP), który jest powszechnie stosowanym tworzywem na świecie. Kształt żetonów w 3 wymiarach symuluje dość wiernie wygląd końcowych produktów z tworzyw sztucznych i jest przyjazny w użytkowaniu wierzchnia strona posiada powierzchnię wyobloną w 3 wymiarach (3D) i proste krawędzie w 2 wymiarach (2D), do porównania ich wyglądu. Górna powierzchnia jest błyszcząca jak lustro. Pokazuje jak odbija się światło od powierzchni kolorowanego produktu, pomagając w realistycznej wizualizacji projektu. Dolna powierzchnia jest płaska i posiada kombinację 2 powierzchni i faktur: gładka błyszcząca i matowa. Umożliwia bezpośrednie ich porównanie pod względem kolorystycznym i światłocienia. Zestaw składa się z 288 kolorowych żetonów, które posortowane są na 12 rodzin kolorystycznych po 24 kolory w każdej: R, RV, BV & V, B, BG, G, YG, Y, YR, E, Gray und Light (jasne kolory).

   Zawartość zestawu:
   - 12 szufladek z 24 kolorowymi, plastikowymi żetonami = 288 kolory z dokładnym oznaczeniem systemu kolorystycznego COPIC (np. B04 Tahitian blue). - 1 pusta, przykrywana akrylem szufladka na własne kolekcje kolorów. - Instrukcja. - Arkusz rozmieszczenia kolorów. - Estetyczne plastikowe pudełko. - Specyfikacja.

   Waga jednego żetonu: 2,5 g, Waga całkowita zestawu: 2,8 kg. Wymiary zewnętrzne: (G) 100 x (W) 245 x (S) 215 mm.